Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Tamer Mandalinci Kobani Diyor Başka Birşey Demiyor

Tamer Mandalinci Kobani Diyor Başka Birşey Demiyor
REKLAM ALANI
26.05.2024
A+
A-

Tamer Mandalinci Kobani Diyor Başka Birşey Demiyor

Açıklama yok.

Bodrum eski belediye başkanı Ahmet Aras ve beraberindeki genel sekreteri olan aynı zamanda Abdullah Öcalan’ın avukatı Turgay Kaya kaçak yapılan yapıların yıkılmayacağını sözünü vererek inşaat yağı sahiplerinden para alarak kaçak yapıları görmezden gelerek örpas ettiler.

Açıklama yok.

2024 yerel seçimlerinde ise Tamer Mandelinci’nin gelmesi ile kaçak yapılan inşaatların olduğu bölgeye ise Kobani köyü adı verilerek kaçak yapılara müsade ettiği iddia ediliyor.

Açıklama yok.

Mandalinci,Kobani köyü adı verilen bu yerde kaçak yapılara müsade ettiği ve basına verdiği demeçte ise 6 ay içerisinde yıkılacağı yönündeki açıklama yaparak kamuoyunda kafa karıştırdı.

Açıklama yok.

Mandalinci’ye soruyoruz..?

Açıklama yok.

Kobani köyü adını verdiğiniz bu inşaatlar kaçak ve neden müsade veriyorsunuz..!

Gündem olan ve Bodrum’da yüzlerce kaçak yapılara 6 ay içerisinde yıkılacağını söyleyip bu süre zarfında halen kaçak yapı inşaatları devam ediyor…!

Açıklama yok.

Gazeteci Ferhat Aydoğan’ın Bodrum’da “Kobani” adını verdikleri köy inşaatları hakkında yaptığı açıklamalara göre, bu yapılar kaçak olarak inşa edilmiştir.

Son Vakit Gazetesinde yayınlanan açıklamada Aydoğan, yetkilileri göreve davet ederek durumu devletin en üst makamlarına bildirmeyi bir gazeteci olarak görev bildiğini ifade etmiştir.

 

 

 

 

Kobani adını verdikleri köy inşaatları kaçak çıktı

‘Muğla’nın Bodrum ilçesi Yalıkavak Mahallesi, İrme Sokak’ta, avukat olduklarını iddia eden bir çift, arsa terklerini yapmadan büyük bir bina ve ek olarak iki adet rezidans inşa etmiştir. Bu yapıların yüzme havuzu yol içerisinde gözükmekte ve hiçbirinin yapı kayıt belgesi bulunmamaktadır.

Eski Belediye Başkanı Ahmet Aras, durumu bilmesine rağmen, kapalı kapılar ardında yapılan görüşmeler sonucunda herhangi bir işlem yapılmamıştır. Bu hukuka aykırı yapılaşmanın ve belediye başkanının bu konudaki tutumunun nasıl ele alınabileceği konusunda net bir sonuca varılmamıştır
Bodrum’a bağlı yaka köyünde yüzlerce kaçak konut yapılarak adını da kobani köyü diye adlandırdıkları iddia edilirken, Bodrum eski belediye başkanı Ahmet Aras döneminde yapılarak,genel sekreteri olan ve Abdullah Öcal’ın’da avukatı Turgay Kaya’nın imzası ile gerçekleştirilmiştir.

 

 

 

 

Yalıkavaktaki bu yollar kendilerine peşkeş çekilerek Bodrumun her yerinde binlerce kaçak inşaat yapılıp doğanın dengeside bozularak insan sağlığınada zarar verilmiştir.

Şu an yeni belediye başkanı olan Tamer Mandalinci ise eski belediye başkanı Ahmet Aras’ın mantığılı ile peşkeş projesini devam ettirmektedir.

Devletimizin en üst makamlarını bilgilendirmek bir gazeteci olarak benim görevimdir.

GAZETECİ FERHAT AYDOĞAN

https://x.com/ferhataydogan01/status/1793954246049636826?s=46

REKLAM ALANI